Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)

Вимоги законодавства щодо

постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР

Стрімкий розвиток сучасних технологій, ріст харчового виробництва та поширення асортименту продуктів харчування призводять до підвищення вимог споживчого ринку до якості й критеріїв безпеки харчових продуктів. Саме ці обставини призвели до впровадження в усіх розвинутих країнах світу найдосконалішої системи управління безпекою харчової продукції – програми НАССР.

Кожний план НАССР – це вузькоспеціалізований документ, призначений для забезпечення виготовлення та безпечного споживання конкретного харчового продукту.

Кожна установа повинна мати такий набір документів, у тому числі, оприлюднений на офіційному сайті.

Основні документи, які регламентують дільність ЗДО,

як оператору ринку у цій галузі.

Закони

- Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»

- Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»

- Закон України "Про відходи"