Група №9 "Вишенька"

Помічник вихователя:

Режимні процеси у ПЕРШУ ПОЛОВИНУ ДНЯ

Прийом дітей

1.  Спілкування вихователя з дітьми: індивідуальні бесіди, ігри для спілкування та створення настрою у дітей.

2.  Організація самостійної діяльності дітей: різні види ігор, праця в куточку природи, образотворча діяльність.

3.  Формування культурно-гігієнічних навичок: використання носового хустки, контроль за зовнішнім виглядом, акуратністю зачіски.  4.  Формування культури поведінки: вітання, ввічливі взаємини з однолітками, дорослими.

Ранкова гімнастика

Гігієнічні процедури

Закріплення правил миття рук; ігри-змагання, бесіди вихователя про чистоту; самоконтроль дітей; позитивна оцінка діяльності дітей.

Сніданок

1.  Сервірування столу: бесіда з черговими, залучення дітей у посильній допомозі в сервіровці столу (розкладання серветок, столового посуду і приладів), залучення уваги дітей до естетичного оформлення столів.

2.  Залучення уваги дітей до їжі; індивідуальна робота з виховання культури їжі, правила етикету; оцінка діяльності.

Підготовка до занять

Прибирання іграшок; переключення уваги дітей на інший вид діяльності, оцінка діяльності дітей.

Заняття

Підготовка до прогулянки

1.  Створення інтересу до прогулянки; індивідуальні бесіди з дітьми; відбір ігрового матеріалу для прогулянки; мотивація діяльності дітей на прогулянці.

2.  Одягання: послідовність, вихід на прогулянку.

Прогулянка

1.  Спостереження на прогулянці.

2.  Рухливі ігри: 2-3 гри великої рухливості; 2-3 гри малої і середньої рухливості; гри на вибір дітей.

3.  Праця на ділянці: мотивація діяльності дітей; визначення обсягу роботи; розподіл обов'язків; підготовка обладнання; виконання трудових операцій; прибирання обладнання; оцінка діяльності.

4.  Індивідуальна робота з розвитку рухів, фізичних якостей.

5.  Самостійна ігрова діяльність: створення умов для розвитку сюжетно-рольових ігор; ігри з природним матеріалом; інші види діяльності, індивідуальна робота з изодеятельности, розвитку мовлення, театралізація в теплу пору року; ліплення сніговиків.

6.  Повернення з прогулянки: ігри; самоконтроль дітей; контроль і оцінка їх діяльності; послідовність роздягання; вільна діяльність дітей.

Обід

1.  Сервірування столу: визначення чергових, ознайомлення з меню; вибір столового приладдя; залучення уваги дітей до естетичного оформлення столів.

2.  Залучення уваги дітей до їжі; індивідуальна робота з виховання культури їжі, правила етикету; оцінка акуратності дітей.

Підготовка до сну

Підготовка до сну: гігієнічні процедури, створення умов для організації сну; вкладання спати.

Денний сон

Режимні процеси у ДРУГУ ПОЛОВИНУ ДНЯ

Підйом дітей

1.  Поступовий підйом, спілкування вихователя з дітьми.

2.  Індивідуальна робота з дітьми, створення умов для самостійної діяльності.

3.  Фізична реабілітація: підготовка до коригуючої гімнастики, привернення уваги дітей.

4.  Гартуючі заходи: загартовування, масаж.

5.  Формування культурно-гігієнічних навичок: залучення уваги дітей до гігієнічних процедур; гігієнічні процедури; закріплення правил миття рук; розповідь вихователя про чистоту; прийоми самоконтролю; оцінка діяльності дітей; послідовність миття рук; послідовність одягання; контроль за зовнішнім виглядом, акуратність зачіски.

6.  Формування культури поведінки; доброзичливі відносини з однолітками, дорослими.   Організація самостійної ігрової діяльності дітей  Спілкування з дітьми, індивідуальна робота, ігри.

Полудень

1.  Підготовка до полуденка, сервіровка столу; бесіда з черговими, ознайомлення з меню, оголошення її дітям, залучення уваги дітей до естетичності оформлення столів.

2.  Залучення уваги дітей до їжі; індивідуальна робота з виховання навичок культури їжі, правила етикету; оцінка діяльності дітей; прибирання столів.

Вільна ігрова діяльність дітей  Створення умов для самостійної ігрової діяльності дітей.

Підготовка до прогулянки

2.  Одягання: послідовність, вихід на прогулянку.

Прогулянка

1.  Рухливі ігри: 2-3 гри великої рухливості; 2-3 гри малої і середньої рухливості; на вибір дітей.

2.  Індивідуальна робота з розвитку рухів, фізичних якостей: самостійна ігрова діяльність; створення умов для розвитку сюжетно-рольових ігор; ігри з природним матеріалом, індивідуальна робота з изодеятельности, розвитку мовлення; театралізація в теплу пору року; ліплення сніговиків.  3.  Повернення з прогулянки; гра; самоконтроль; контроль і оцінка діяльності дітей; послідовність роздягання; вільна діяльність