Безпечний відпочинок

Попередження травматизму під час відпочинку

1. Не залишайте дітей без нагляду.

2. Перевірте обладнання дитячого майданчика на предмет виявлення травмуючих чинників. Особливо уважно обстежте пісок: в ньому можуть бути скло та гострі металеві предмети.

3. Огляньте територію навколо будинку і перевірте наявність відкритих підвалів, каналізаційних люків, ям, електрощитів, недобудованих об'єктів, стоянок автотранспорту тощо.

ПАМ'ЯТКА з попередження травматизму серед дітей дошкільного віку під час відпустки батьків

Шановні батьки!

Щоб не допустити травмування дитини в лісі та на водоймі, пам'ятайте та виконуйте такі вимоги:

1. Під час перебування на вулиці в літній день захищайте голову дитини панамою.

2. Регулюйте перебування дитини під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри.

3.Дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався.

4. Не залишайте дитину без нагляду біля водоймів.

5. Не дозволяйте купатись та стрибати у воду в неперевірених місцях.

6. Для купання вибирайте незасмічені місця з твердим дном, без водоростей та мулу.

7. Забороняйте користуватись човном, плотом без супроводу дорослих.

8. Не дозволяйте запливати на глибину, використовуючи гумовий матрац чи іграшку.

9. Не допускайте пустощів на воді (не можна зненацька лякати, утримувати один одного під водою, жартома кликати на допомогу).

10.Забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослих.

11. Під час перебування у лісі разом з дітьми не збирайте та не вживайте незнайомі гриби, ягоди, рослини.

12. Не розводьте у лісі багаття під час посухи; при виникненні необхідності в цьому, розмістіть вогнище на відкритому місці і після використання ретельно загасіть його та засипте землею.

13. Обстежте місця установки намету в лісі з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами тощо.

14. Для походу в ліс одяг дитини підбирайте таким чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та інших несподіванок.

15. Не засмічуйте навколишнє середовище та не залишайте після себе жодних слідів свого перебування.

Щасливої відпустки!